taras_palkov: (Default)
taras_palkov ([personal profile] taras_palkov) wrote2016-10-07 04:40 pm

Кохавинські ангели



Одними із найкращих збережених розписів другої половини XX ст. на території України є поліхромія монастирської церкви оо. ісусівців (нині оо. редемптористів) у Кохавині – частині селища Гніздичів, що у Львівській області. Поліхромія виконана у 1928-29 рр. львівським художником –професором Юліаном Крупським. Незважаючи на запустіння монастиря в радянські часи, фрески у храмі збереглися майже повністю. Реставраційні роботи, які зараз тривають у монастирі, дають надію на їх повне відновлення.





У головній наві – на пілястрах, на дугах склепіння, а також в аркадах, що оточують вікна, зображено десятки ангелів. При цьому жоден із них не подібний до іншого. І це узгоджується з богословською концепцією, за якою не існує однакових ангелів чи ангелів-близнят.
У зображення ангелів «вплетені» традиційні для християнства квіти-символи – троянди та лілії. За християнськими переказами, коли архангел Гавриїл з’явився до Діви Марії з благою звісткою, він тримав у руках лілію.


























Крім ангелів в інтер’єрі храму є фрески, які ілюструють рядки з Лоретанської літанії. Щоправда, ці розписи суттєво пошкоджені.



[identity profile] zalgalina.livejournal.com 2016-10-09 05:26 pm (UTC)(link)
Нарешті побачила того янгола, про якого Ви мене колись запитували. Квіти - моя улюблена тема, а тут їх так багато! Чудова поліхромія, чудова церква. На жаль, про Юліана Крупського нічого не знайшла. Крім того, що янголів він малював з місцевих дітей. Як це чудово!
Сподобалось те, що янголи спокійно тримають гілки роз з колючками, тому що вони безтілесна і безсмертна суть.
Завжди звертаю увагу, коли на іконах є квіти. І дійсно, це частіше рози та лілії. Пам,ятаєте, в попередньому пості про Лекко, Ви показали ікону Богоматері, якій діти приносять квіти? Чудова ікона!
І запитання - на якій мові рядки з Лоретанської літанії? Це мабуть, як розарій у католиків?
Дякую, пане Тарасе. З задоволенням переглянула.

[identity profile] taras-palkov.livejournal.com 2016-10-10 07:10 am (UTC)(link)
Цікаві Ваші спостереження. Про ангелів спочатку хотів більше розписати, але передумав. Бо інакше ще би було на них кілька місяців чекати. Літанія це така урочиста службу у римо-католиків. Від вервиці чи розарію вона кокретно відрізняється. Правда в мене є підозра, що на фресці зображений якраз розарій. Але я написав літанія, бо так вказано в дуже авторитетному джерелі.
Про Крупського дійсно обмаль інформації. Як на мене, то інформація про те, що він ангелів писав з місцевих дітей, якщо не байка, то лише здогад. Бо ніякого документальго пвдтвердження цьому мабуть не існує.
Edited 2016-10-10 07:13 (UTC)