Дуже дякую, Пані Галино за таку високу оцінку мого посту. Двічі з др.пол. 2015 р. подорожував сам, тож цього разу треба було "віддати борг" сім'ї. Але відпочинок в готелі у Єгипті - це як у резервації. Багатьом він вже починає набридати з третього дня. Треба "рятуватися" екскурсіями. І краще самостійно, бо маю вже досвід як одна турфірма везла нас 10 год. до Каїру і стільки ж назад, щоб дати 20 хв. на оглядини пірамід! Самостійно ж подорожувати, а для багатьох це ще й незнання мови, трохи лячно. Тому й зовсім мало постів про ці місця. А я вже трохи адаптувався. Тож навіть нині осмілів до того, що почав мріяти про Ефіопію :). Дзвіниці, дійсно, пізніше доставили, і вони, ви праві, трохи з іншої опери. Взагалі, у парафіяльних коптських церквах багато, як не дивно, ще й католицьких впливів, і то не найкращого гатунку з 19 ст. Особливо це проявляється в образах, стінописі, та й в архітектурі теж. Автентичні ж споруди, справді, дуже незвичні. Як вони добивалися досконалості куполів, того я не знаю. Куполи ж вони дуже полюбляють. Так тут не видно, але сама стара церква св. Антонія має 12 куполів. Та й в минулому пості на першому фото можна бачити, як багато куполів має новий коплекс монастиря св.Павла.. Монахи до всіх ставляться привітно. І відчувається, що вони живуть у мирі... При відвідинах монастиря заповнюєш анкету , де вказуєш ім'я, країну з якої прибув etc. Я не зрозумів там лише одного питання, тому на нього не відповів. Вже потім зрозумів, що це були питання про віросповідання. Тож, мабуть, мене прийняли за атеїста. Не знаю, правда, яка у них реакція на греко-католиків. Але Ви праві, я "втерся" до бр.Марка в довіру, тож навіть він мені запропонував приїхати до монастиря наступного року. Довелося пообіцяти :) Черевички, це тих місцевих жінок, що були на екскурсії у храмі. Усім треба визуватися. Я про це трішки писав в минулому пості. Радий, що Вам фрески сподобались. Я тут потроху вивчаю думки всіх розумних людей (не обов'язково спеців) у ЖЖ і співставляю зі своїми. Навіть спеціально про Рупніка питався вже давніше у faccetta (він сам трохи малює). І це добре коли думки різні, а то інакше би було як в тій казочці про "Голого короля". Так я відразу бачив, що у Богородиці не підняті руки. Але, я подумав, що це такий різновид "Богородиці Знамення". Але може Ви й праві, і ми маємо справу з унікальним випадком. Про коптські ікони і фрески буде ще. Надіюсь Вам сподобається. За Діоклетіана обов'язково виправлю. За це окремий дяк. З повагою...
no subject
Date: 2017-11-30 01:35 pm (UTC)Дзвіниці, дійсно, пізніше доставили, і вони, ви праві, трохи з іншої опери. Взагалі, у парафіяльних коптських церквах багато, як не дивно, ще й католицьких впливів, і то не найкращого гатунку з 19 ст. Особливо це проявляється в образах, стінописі, та й в архітектурі теж.
Автентичні ж споруди, справді, дуже незвичні. Як вони добивалися досконалості куполів, того я не знаю. Куполи ж вони дуже полюбляють. Так тут не видно, але сама стара церква св. Антонія має 12 куполів. Та й в минулому пості на першому фото можна бачити, як багато куполів має новий коплекс монастиря св.Павла..
Монахи до всіх ставляться привітно. І відчувається, що вони живуть у мирі... При відвідинах монастиря заповнюєш анкету , де вказуєш ім'я, країну з якої прибув etc. Я не зрозумів там лише одного питання, тому на нього не відповів. Вже потім зрозумів, що це були питання про віросповідання. Тож, мабуть, мене прийняли за атеїста. Не знаю, правда, яка у них реакція на греко-католиків. Але Ви праві, я "втерся" до бр.Марка в довіру, тож навіть він мені запропонував приїхати до монастиря наступного року. Довелося пообіцяти :)
Черевички, це тих місцевих жінок, що були на екскурсії у храмі. Усім треба визуватися. Я про це трішки писав в минулому пості.
Радий, що Вам фрески сподобались. Я тут потроху вивчаю думки всіх розумних людей (не обов'язково спеців) у ЖЖ і співставляю зі своїми. Навіть спеціально про Рупніка питався вже давніше у faccetta (він сам трохи малює). І це добре коли думки різні, а то інакше би було як в тій казочці про "Голого короля".
Так я відразу бачив, що у Богородиці не підняті руки. Але, я подумав, що це такий різновид "Богородиці Знамення". Але може Ви й праві, і ми маємо справу з унікальним випадком.
Про коптські ікони і фрески буде ще. Надіюсь Вам сподобається.
За Діоклетіана обов'язково виправлю. За це окремий дяк.
З повагою...